Widok - pokoje do wynajęcia

Urlop w Zieleńcu? Dobrze trafiłeś!

woda2pietro 023Dyplomowany masażysta zaprasza !

sms--terapia--730 418 301/oddzwonię !

Chiropractic (łac) --manualnie usuwa przyczynę bólu, leczy  choroby,dokuczliwości organów oraz koryguje zaburzenia dysfunkcji aparatu ruchowego

//  masaż głęboki,/ akupresura/osteopatia/kręgarstwo

pogotowie kręgosdłupa !!!

40-letnie doświadczenie, oparte na wiedzy obecnej uzupełnionej o nauki  (XIX w.)

Oferuje Państwu CHIROTERAPIĘ – zabiegi rechabilitacyjne manualne -przy uzyciu tylko rąk,oraz odpowiednich figur geometrycznych ciała pacjenta

Doprowadzam do pełnej mobilizacji kręgosłupa ,co w efekcie znaczy,że kości kręgów są na swoim miejscu i nie uciskają na wychodzące między kręgami, unerwienia ośrodkowego systemu nerwowego.

Mobilny kręgosłup, to  na tyle elastyczny kręgosłup, by mógł przyjmować wszelkie obciązenia aparatu ruchu amortyzując je, w swojej dalszej części.W takiej sytuacji muszą być zachowane wszystkie parametry geometryczne anatomi budowy czlowieka,czyli symetria wygięcia kregoslupa.

Odblokowane przez kościec kęgów unerwienia,powodują czytelną wymianę informacji między mózgiem a danym organem i organizm podejmuje czynności naprawcze- samoleczenie organizmu przewlekłych chorób wewnętrznych, jak równiez stanów zapalnych-niweluje ból

Przywracam pełną sprawność  unerwień i usuwam zaburzenia aparatu ruchu.

Sprawna praca systemu nerwowego równa się, sprawnej pracy układu immunologicznego,jaki pobudza nawet uśpione mechanizmy odpornościowe do wyszukania i eliminowania wszelkich nieprawidlowo zmutowanych komórek pojawiajacych sie w organizmie-chroni przed nowotworami.

Narazone na choroby nowotworowe sa jednak osoby o wysokim progu bólu,ponieważ nie odczuwają dotkliwie sygnalów jakie nam podaje organizm w postaci dokuczliwości zwyrodnionego kręgosłupa i zblokowanych unerwień.np.przy raku macicy w objawach czytamy między innymi  o bólach  w krzyżu,lędżwiowego odcinka kręgoslupa-czy czytamy ze zrozumieniem?..napewno warto od tego odcinka kręgosłupa zacząc! Moja,nie inwazyjna metoda leczenia potrzebuje 3-tygodnie i znikają zmiany chorobowe,wyleczenie około 3 miesiecy.W kazdej chorobie,gdzie nie znana jest przyczyna lub nie rokuje na wyleczenie -pomogę-warto doświadczyc !!!

 

W czasie terapii nie ma ograniczeń w ruchu jak;narty,łyżwy,chodzenie itp

Urządzenia  mechaniczne  i przyrządy do ćwiczeń( fizyko-terapia) w  leczeniu kręgosłupa, zgodnie z moją wiedzą, są wręcz zakazane.

Usunięńcie zlokalizowanych zaburzeń,wymusza na  organizmie  podjęcie czynności naprawczych– samoleczenie organizmu. W myśl „zdrowy organizm pracuje bezszmerowo” a co za tym idzie nie pielęgnujcie Państwo bólu, bo to tylko nadmiar kortyzolu, jaki upośledza gospodarkę hormonalną, demineralizując kościec i sieje spustoszenie w organizmie. Powyższe stwierdzenia mają rację bytu ! ….bez względu na wiek i schorzenia.

Metoda palpacyjna, nie inwazyjna,delikatna i bezbolesna rokuje na całkowite wyleczenie organizmu i przywraca sprawnosc przesilonych unerwien.

– usuwanie przyczyn zmęczenia unerwienia
– dotlenianie i odblokowywanie unerwienia
– przywracanie żywotności i elastyczności unerwień

-- przełamanie odczuwania bolu

Sprawny ośrodkowy system nerwowy (rdzeń kręgowy)  to wymóg, by została zachowana czytelna łączność między przysadką mózgową a poszczególnymi organami zewnętrznymi, organami wydzielania wewnętrznego i dokrewnego oraz aparatu ruchowego.

Przysadka mózgowa jest władna całej logistyce i jeśli do niej docierają prawidłowo bodźce o zagrożeniach danego organu, to podejmuje funkcje naprawcze angażując w ten proces inne organy, bardzo skutecznie.Jednak szlak (system nerwowy)) przekazywania bodzców  musi byc sprawny.

Przyczyny zmęczenia nerwów obwodowych – zazwyczaj kiedy na unerwienie spadają dodatkowe funkcje obciążeniowe, chorobowy stres systemu nerwowego lub uszkodzenia mechaniczne.

Jak wiemy rdzeń kręgowy – czyli zwój unerwień położony jest w środku kośćca kręgosłupa. Między stawami kręgów wypuszczane są gałązki unerwień, odpowiednio do każdego organu i aparatu ruchu. Jeśli więc, jeden z kręgów będzie zwyrodniony, lekko przesunięty, to dane unerwienie jakie wychodzi pod lub nad nim, będzie obciążone dodatkową funkcją uwalniania sie z pod kośca kręgu.

.Jedno ogniwo wypadające z wieży-pociąga za sobą następne.......

Nie masujemy bardzo zwyrodnimego kręgosłupa!

I tak np.:

T2--<>- kręg piersiowy — na jego wysokości z obu stron wychodzą główne wiązki unerwień  do mięśnia sercowego, jakie odpowiednio zamykają komory serca, czyli  zachowana motoryka,odpowiedni pobór i wyrzut krwi. Jeśli ten kręg jest zwyrodniony, a unerwienia obciążone ochroną kręgu przed jego dalszym przemieszczeniem, to zaczyna ich silnej  pracy brakowaćna końcu, przy sercu z jednej strony, co skutkuje nie miarowością domykania komór.Nie miarowaść pracy mięśnia sercowego, to potęzne zmęczenie powodując  stan zapalny,wysięki w osierdziu, kłopoty z ciśnieniem, otyłość,udary,zawały

Dlaczego warto!

–  usuwanie bólu (nerwobóle),natychmiastowa ulga – około 80% (1-sze dwa zabiegi),
–  metoda jaka usuwa niemal wszystkie ogniska zapalne w różnych jednostkach chorobowych.
– trwale eliminuje potrzebę na zabiegi inwazyjne – endoprotezy, operacje,
– skuteczna metoda w kazdej jednostce chorobowej kręgosłupa np.dyskopatia,skolioza,przepuklina międzykręgowa,rozszczep kregoslupa (dzieci do lat 12-tu),lordoza bocznie wyłożona itp.
– nie pozostawia działań nie pożądanych,
– zapobiega deformacjom genetycznym komórek

-- potwierdzona profilaktyka, jaka zapobiega rozwojowi nowotworów, równiez zwiększa szanse na dluższe zycie w czasie choroby
– na życzenie porady zielarskie,jakie przyspieszają procesy naprawcze organizmu,

- oferuje rownież bioenergoterapie, w skrajnie wyczerpanym organizmie
odzyskanie zdrowia i zalecenia - jak zdrowie utrzymać ... we własnym zakresie ? !

Diagnoza -pierwszy odczyt z róznicy długosci nóg (stopy muszą byc na "0" dla zdrowego kregosłupa),nastepnie lekko dlońmi złączam partie skóry przy kręgosłupie i powinna byc zachowana linia prosta-bez zadnych lini poprzecznych,bocznych lub trapezu.Palpacyjnie sprawdzam stan danego zwyrodnienia / bezboleśnie !  

  Przy diagnozie jest ustalana ilość wizyt oraz cena umowy o dzieło-- wyleczenia w danych jednostkach chorobowych. W zależności od schorzeń i wieku liczba wizyt od 4 do 12-tu.

Jeśli macie Państwo  diagnozę lekarską, jednak bóle czy choroby mimo długiego leczenia nie ustępuią, warto zapytać  telefonicznie - 794429792 -,jak ja  moge w tej przypadłości  pomóc ?

Zdjecie rtg  kregosłupa skraca czas terapii, oraz daje pogląd na uzyskane zmiany po terapii.(Rtg raczej do 5 lat wstecz ,mozna przesłac ne e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. i uzyskac  porady.

 

Można pomyśleć ”zbyt piękne by mogło być prawdziwe”, jednak na tyle prawdziwe, ze w dobie tabletek wycofano tę wiedzę przywracania drążności unerwień, jak i przywracanie statyki kręgosłupa z nauk medycyny, bo chory pacjent to intratny interes.

Dowiedz się więcej o swoim organizmie !!!

 

SCHEMAT  oddziaływania  poszczególnych stawów kręgosłupa  (zgodnie z Atlasem Anatomi Człowieka)

- czyli kręgi, na wysokości których wychodzą unerwienia łączace mózg z poszczególnymi organami i aparatem ruchu,a zwyrodnione daja ponizsze dolegliwosci.

Kość potyliczna - umiejscowiona na szczycie kręgosłupa, dlatego zwyrodniony kręgosłup może zmienić jej kąt oddziaływania na korę mózgową,uciskajac osrodki w mozgu.

Zmiany chorobowe złego kąta potylicy-- SM, padaczka, demencja, Alzheimer,  Parkinson śpiączka,błednik itp.

kręgi szyjne

C 1 --<>-- dopływ krwi do głowy, mózg, przysadka, system nerwowy
C 2 --<>-- nerwy wzroku, słuchu, język, czoło, zatoki
C 3 --<>-- nerw twarzowy, szczęki, czaszka, zęby
C 4 --<>-- nerwy nosa, warg, ust, trąbka Eustachego
C 5 --<>-- nerwy gardła, struny głosowe, krtań
C 6 --<>-- kark, ramie, migdałki,
C 7 --<>-- barki, łokcie, tarczyca

kręgi piersiowe

T 1 --<>-- przedramię, nadgarstki, dłonie, palce, tchawica,
T 2 --<>-- serce, zastawki, osierdzie, naczynia wieńcowe
T 3 --<>-- płuca, oskrzela, opłucna, klatka piersiowa
T 4 --<>-- pęcherzyk żółciowy, drogi żółciowe
T 5 --<>-- wątroba, splot słoneczny, krew
T 6 --<>-- żołądek, układ trawienny
T 7 --<>-- trzustka, dwunastnica
T 8 --<>-- śledziona, przepona
T 9 --<>-- nadnercza, zwapnienie tętnic
T 10 --<>-- nerki, moczowody
T 11 --<>-- jelita cienkie, gruczoły limfatyczne
T 12 --<>-- jelito grube, pachwina,toczeń

kręgi lędźwiowe

L 1 --<>-- uda, brzuch, żyły, wyrostek
L 2 --<>-- kolana, narządy płciowe, pęcherz
L 3 --<>-- stercze, mięśni pleców
L 4 --<>-- stawy skokowe, stopy podudzia, krążenie
L 5 --<>-- kości i stawy biodrowe, pośladki

kość krzyżowa – kręgi zwarte --- odbyt, jądra, prostata, narządy rodne

kość ogonowa – odpowiada za statykę całego kośćca kręgosłupa i zachowanie równowagi w ruchu.
W zwyrodnionym kręgosłupie,kość ogonowa jako maszt-ster do krzywego kręgosłupa przesuwa sie na przeciwną stronę skrzywienia celem zachowania osi  kregosłupa, dla utrzymania równowagi. Kość ogonowa,polożona nie centralnie,jest przyczyną  opuszczanie się tkanki stercza pod własną siłą ciezkosci-taki przerost to prostata.

Przy zwyrodnieniu danego kręgu możemy mieć dolegliwość ze strony unerwienia znajdującego sie na jego wysokośći,jakie na obwodzie zarządza danym organem. Zaburzenie pracy danego organu, to proces postępujący powoli, ale konsekwentnie.Zwyrodnienie kręgu jest to typowo mechaniczne przemieszczenie kręgu,przy czym nie ma zachowanej geometri kregoslupa.

Endorfiny – są czasowymi blokerami receptorów odczuwania bólu, tak więc masaż mięśni czy wysiłek fizyczny-czyli dotlenienie, jaki wzmaga produkcję endorfin, nie naprawia zwyrodnień!

 

CIROTERAPIA  z dobrym skutkiem i w krótkim czasie (okolo 1miesiac) rokuje wyleczenie chorób:

-układ oddechowy-astma,alergie.obturacja płuc,oskrzela ,kaszel

-trzustka-cukrzyca typu II,otyłośc,stopa cukrzycowa

-układ krążenia- nadciśnienie,miażdzyca, wysoki cholesterol,wady i klopoty z sercem

-układ trawienny-wrzody,zaparcia,biegunki,mdlosci,bóle żoladka i watroby,hemoroidy,przywraca immunologie i prawidłową przemianę materii

-układ płciowy-hamuje przerost prostaty,leczy torbielowatosc,wspomaga zajscie w ciaze,chroni przed

   nowotworami( 5 lat  gwarancja)

-układ kostny-zapalenia i zwyrodnienia stawów, reumatyzm,cieśnia,zatrzask palca,zespoł barkowy, kolanowy,

  biodrowy, łokciowy, bóle glowy,  migreny

-drogi moczowe-wszelkie choroby zwiazane z nerkami i pecherzem (oprócz chorób wenerycznych)

-wiele innych dolegliwości nie nazwanych powyżej np. wybudzenie ze śpiączki (3tyg)

W sytuacji zdiagnozowanego nowotworu,a czas oczekiwania na zabiegi zwiazane z nowotworem jest dluzszy jak 3 tygodnie,warto poddac sie terapi, wyniki sa zadawalające.

W leczeniu chorob nie podajemy specyfików ziolowych,ani leków,nie przerywany rowniez zaleceń lekarza.

Zalecam równiez dla osób starszych-lezących, które chcą odzyskać sprawność fizyczną aparatu ruchu i chodzic!

 

Zapraszam po zdrowie!

E. Maryschok