Widok - pokoje do wynajęcia

Urlop w Zieleńcu? Dobrze trafiłeś!

woda2pietro 023Dyplomowany masażysta zapraszam !

Pogotowie kręgosłupa!

sms--terapia--730 418 301/oddzwonię !

Chiropractic (łac) --manualnie usuwa przyczynę bólu, leczy schorzenia i choroby  organów, dokuczliwości stawów, oraz koryguje zaburzenia dysfunkcji aparatu ruchu.

/kręgarz/osteopatia/masaż głęboki zdrowotny/akupresura

40-letnie doświadczenie, oparte na wiedzy medycznej obecnej uzupełnionej o nauki  (XX w.)

Oferuje Państwu CHIROTERAPIĘ – zabiegi rechabilitacyjne manualne -przy uzyciu tylko rąk,oraz odpowiednich figur geometrycznych ciała pacjenta koryguje prawidłową  kręgosłupa,przy czym zostaje zachowany ,pierwotny układ budowy anatomicznej kręgosłupa.

Doprowadzam do pełnej mobilizacji kręgoslupa co w efekcie usuwa przyczynę nerwobóli i przywraca poprawne działanie  ośrodkowego systemu nerwowego--jaki zarządza naszym organizmem.

Mobilny kręgosłup, to zdrowy organizm, pełna sprawność systemu nerwowego i poprawna amortyzacja wszelkich obciążeń zewnętrznych.

Mobilny-elastyczny.... to taki kręgosłup, gdzie nie  ma przemieszczeń kręgów jakie uciskają unerwienia,są zachowane wszelkie parametry geometryczne  i symetria układu kostnego zgodnie z ukladem anatomicznym człowieka.

Prawidłowe ustawienie  kości w stawach pozwala, że torebka stawowa jest nie skręcona i swobodnie wydziela sróplazme kostną co chroni kości przed zniszczeniem, a staw nie sprawia bólu przy ruchu.

   Sprawna praca systemu nerwowego równa się, sprawnej pracy układu immunologicznego,jaki pobudza nawet uśpione mechanizmy odpornościowe do wyszukania i eliminowania wszelkich nieprawidlowo zmutowanych komórek pojawiajacych sie w organizmie-chroni przed nowotworami ! .

Narażone na choroby nowotworowe, są jednak osoby o wysokim progu bólu,ponieważ nie odczuwają dotkliwie sygnalów, jakie nam podaje organizm w postaci dokuczliwości zwyrodnionego kręgosłupa i zblokowanych unerwień (sam masaż bez korekty daje ulge na 3 tyg lecz nie usuwa przyczyny dolegliwości).

Pełny obraz zwyrodnień daje obraz Rtg,gdzie samemu można zobaczyc niezgodności, jakie z czasem robią duży kłopot, trudny do naprawienia /mosty kostne-ostoofitoza/.

Przykład- przy raku macicy w objawach czytamy między innymi  o bólach  w krzyżu--lędżwiowego odcinka kręgosłupa--czy czytamy ze zrozumieniem?..napewno warto od tego odcinka kręgosłupa zacząc! Moja,nie inwazyjna metoda leczenia potrzebuje 3-tygodnie i znikają zmiany chorobowe,wyleczenie całkowite około 3 miesiecy. W kazdej chorobie,gdzie nie znana jest przyczyna lub nie rokuje na wyleczenie -pomogę ! warto doświadczyć !!!

  W czasie terapii nie ma ograniczeń w ruchu jak;narty,łyżwy,chodzenie itp

Urządzenia  mechaniczne  i przyrządy do ćwiczeń( fizyko-terapia) w  leczeniu kręgosłupa, zgodnie z moją wiedzą, są wręcz zakazane.

Usunięńcie zlokalizowanych zaburzeń,wymusza na  organizmie  podjęcie czynności naprawczych– samoleczenie organizmu. W myśl „zdrowy organizm pracuje bezszmerowo” a co za tym idzie nie pielęgnujcie Państwo bólu, bo to tylko nadmiar kortyzolu, jaki upośledza gospodarkę hormonalną, demineralizując kościec i sieje spustoszenie w organizmie. Powyższe stwierdzenia mają rację bytu ! ….bez względu na wiek i schorzenia.

Metoda palpacyjna, nie inwazyjna i bezbolesna rokuje na całkowite wyleczenie chorób nawet takich,jakie medycyna wspołczesna uznaje za nie uleczalne!

--usuwanie zwyrodnień i modelowanie osi kregosłupa

– usuwanie przyczyn zmęczenia unerwienia
– dotlenianie i odblokowywanie unerwienia
– przywracanie żywotności i elastyczności unerwień

-- przełamanie odczuwania bolu

Sprawny ośrodkowy system nerwowy (rdzeń kręgowy)  to wymóg, by została zachowana czytelna łączność między przysadką mózgową a poszczególnymi organami zewnętrznymi,wewnętrznymi, organami wydzielania wewnętrznego i dokrewnego oraz aparatem ruchowym.

Przysadka mózgowa jest władna całej logistyce w organizmie i jeśli do niej docierają przez sprawne unerwienia, prawidłowo bodźce o zagrożeniach danego organu,  to przysadka podejmuje funkcje naprawcze, angażując w ten proces inne organy, bardzo skutecznie.Jednak szlak (system nerwowy)) przekazywania bodzców iformacyjnych musi byc sprawny.

 I tak np.:

T2--<>- kręg piersiowy — na jego wysokości z obu stron wychodzą główne wiązki unerwień  do mięśnia sercowego, jakie odpowiednio zamykają komory serca, czyli  zachowana motoryka,odpowiedni pobór i wyrzut krwi. Jeśli ten kręg jest zwyrodniony, a unerwienia obciążone ochroną kręgu przed jego dalszym przemieszczeniem, to zaczyna  silnej  pracy unerwień brakować na końcu,na obwodzie,przy mięśniu serca z jednej strony,czyli jedna komora jest mniej aktywna, co skutkuje nie miarowością domykania komór.Nie miarowość pracy mięśnia sercowego, to potężne zmęczenie powodujące  stan zapalny,wysięki w osierdziu, kłopoty z ciśnieniem, otyłość,udary,zawały

Dlaczego warto!

-nie farmakologiczne leczenie chorób

–  usuwanie bólu (nerwobóle),natychmiastowa ulga – około 80% (1-sze dwa zabiegi),
–  metoda jaka usuwa niemal wszystkie ogniska zapalne w różnych jednostkach chorobowych.
– trwale eliminuje potrzebę na zabiegi inwazyjne – endoprotezy, operacje,
– skuteczna metoda w kazdej jednostce chorobowej kręgosłupa np.dyskopatia,skolioza,przepuklina międzykręgowa,rozszczep kregoslupa (dzieci do lat 12-tu),lordoza bocznie wyłożona itp.
– nie pozostawia działań nie pożądanych,
– zapobiega deformacjom genetycznym komórek

-- potwierdzona profilaktyka, jaka zapobiega rozwojowi nowotworów, równiez zwiększa szanse na dluższe zycie w czasie choroby
– na życzenie porady zielarskie,jakie przyspieszają procesy naprawcze organizmu,

- oferuje rownież bioenergoterapie, w skrajnie wyczerpanym organizmie
odzyskanie zdrowia i zalecenia - jak zdrowie utrzymać we własnych "rękach" ? !

Diagnoza -pierwszy odczyt z róznicy długosci nóg (stopy muszą byc na "0" dla zdrowego kregosłupa),nastepnie lekko dlońmi złączam partie skóry przy kręgosłupie i powinna byc zachowana linia prosta-bez zadnych lini poprzecznych,bocznych lub trapezu. Palpacyjnie sprawdzam stan danego zwyrodnienia / bezboleśnie !  

  Przy diagnozie jest ustalana ilość wizyt oraz cena umowy o dzieło-- wyleczenia w danych jednostkach chorobowych. W zależności od schorzeń i wieku liczba wizyt od 4 do 12-tu.

Jeśli macie Państwo  diagnozę lekarską, jednak bóle czy choroby mimo długiego leczenia nie ustępuią, warto zapytać  telefonicznie - 730 418 301 -,jak ja  moge w tej przypadłości  pomóc ?

Zdjecie rtg  kregosłupa skraca czas terapii, oraz daje pogląd na uzyskane zmiany po terapii.(Rtg raczej do 5 lat wstecz ,mozna przesłac ne e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. i uzyskac  porady.

  Można pomyśleć ”zbyt piękne by mogło być prawdziwe”, jednak na tyle prawdziwe, że w dobie tabletek wycofano tę wiedzę przywracania drążności unerwień, jak i przywracanie statyki kręgosłupa z nauk medycyny, bo chory pacjent to intratny interes.

Dowiedz się więcej o swoim organizmie !!!

         SCHEMAT  oddziaływania  poszczególnych stawów kręgosłupa  (zgodnie z Atlasem Anatomi Człowieka)

- czyli kręgi, na wysokości których wychodzą unerwienia łączace mózg z poszczególnymi organami i aparatem ruchu,a zwyrodnione dają ponizsze dolegliwosci.

Kość potyliczna - umiejscowiona na szczycie kręgosłupa, dlatego zwyrodniony kręgosłup może zmienić jej kąt oddziaływania na korę mózgową,uciskajac osrodki w mozgu.

Zmiany chorobowe złego kąta potylicy-- SM, padaczka, demencja, Alzheimer,  Parkinson śpiączka,błednik itp.

kręgi szyjne

C 1 --<>-- dopływ krwi do głowy, mózg, przysadka, system nerwowy
C 2 --<>-- nerwy wzroku, słuchu, język, czoło, zatoki
C 3 --<>-- nerw twarzowy, szczęki, czaszka, zęby
C 4 --<>-- nerwy nosa, warg, ust, trąbka Eustachego
C 5 --<>-- nerwy gardła, struny głosowe, krtań
C 6 --<>-- kark, ramie, migdałki,
C 7 --<>-- barki, łokcie, tarczyca

kręgi piersiowe

T 1 --<>-- przedramię, nadgarstki, dłonie, palce, tchawica,
T 2 --<>-- serce, zastawki, osierdzie, naczynia wieńcowe
T 3 --<>-- płuca, oskrzela, opłucna, klatka piersiowa
T 4 --<>-- pęcherzyk żółciowy, drogi żółciowe
T 5 --<>-- wątroba, splot słoneczny, krew
T 6 --<>-- żołądek, układ trawienny
T 7 --<>-- trzustka, dwunastnica
T 8 --<>-- śledziona, przepona
T 9 --<>-- nadnercza, zwapnienie tętnic
T 10 --<>-- nerki, moczowody
T 11 --<>-- jelita cienkie, gruczoły limfatyczne,skóra
T 12 --<>-- jelito grube, pachwina,toczeń

kręgi lędźwiowe

L 1 --<>-- uda, brzuch, żyły, wyrostek
L 2 --<>-- kolana, narządy płciowe, pęcherz
L 3 --<>-- stercze, mięśni pleców
L 4 --<>-- stawy skokowe, stopy podudzia, krążenie
L 5 --<>-- kości i stawy biodrowe, pośladki

kość krzyżowa – kręgi zwarte --- odbyt, jądra, prostata, narządy rodne

kość ogonowa – odpowiada za statykę całego kośćca kręgosłupa i zachowanie równowagi w ruchu.
W zwyrodnionym kręgosłupie,kość ogonowa jako maszt-ster do krzywego kręgosłupa przesuwa się na przeciwną stronę skrzywienia celem zachowania osi  kregosłupa, dla utrzymania równowagi. Kość ogonowa,polożona nie centralnie,jest przyczyną  opuszczanie się tkanki stercza pod własną siłą ciezkosci-taki przerost to prostata.

Przy zwyrodnieniu danego kręgu możemy mieć dolegliwość ze strony unerwienia znajdującego sie na jego wysokośći,jakie na obwodzie zarządza danym organem. Zaburzenie pracy danego organu, to proces postępujący powoli, ale konsekwentnie.Zwyrodnienie kręgu jest to typowo mechaniczne przemieszczenie kręgu,przy czym nie ma zachowanej geometri kregoslupa.

Endorfiny – są czasowymi blokerami receptorów odczuwania bólu, tak więc masaż mięśni czy wysiłek fizyczny-czyli dotlenienie, jaki wzmaga produkcję endorfin, nie naprawia zwyrodnień!

 

CIROTERAPIA  z dobrym skutkiem i w krótkim czasie (okolo 1miesiac) rokuje wyleczenie chorób:

-układ oddechowy-astma,alergie.obturacja płuc,oskrzela ,kaszel

-trzustka-cukrzyca typu II,otyłośc,stopa cukrzycowa

-układ krążenia- nadciśnienie,miażdzyca, wysoki cholesterol,wady i klopoty z sercem

-układ trawienny-wrzody,zaparcia,biegunki,mdlosci,bóle żoladka i watroby,hemoroidy,przywraca immunologie i prawidłową przemianę materii

-układ płciowy-hamuje przerost prostaty,leczy torbielowatosc,wspomaga zajscie w ciaze,chroni przed

   nowotworami( 5 lat  gwarancja)

-układ kostny-zapalenia i zwyrodnienia stawów, reumatyzm,cieśnia,zatrzask palca,zespoł barkowy, kolanowy,

  biodrowy, łokciowy, bóle glowy,  migreny

-drogi moczowe-wszelkie choroby zwiazane z nerkami i pecherzem (oprócz chorób wenerycznych)

-wiele innych dolegliwości nie nazwanych powyżej np. wybudzenie ze śpiączki (3tyg)

W sytuacji zdiagnozowanego nowotworu,a czas oczekiwania na zabiegi zwiazane z nowotworem jest dluzszy jak 3 tygodnie,warto poddac sie terapii, wyniki sa zadawalające.

W leczeniu chorob nie podajemy specyfików ziolowych,ani leków,nie przerywany rowniez zaleceń lekarza.

Zalecam terapie równiez dla osób starszych-lezących, które chcą odzyskać sprawność fizyczną aparatu ruchu i chodzic!

 

Zapraszam po zdrowie!

E. Maryszok